Masz jakieś pytania? Zadzwoń +48 728 982 206 | +48 733 335 767

O nas

O stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Podiatrów i Podologów aktywnie wspiera rozwój Polskiej Podologii i Podiatrii pod względem naukowym i merytorycznym. Dąży do uprawomocnienia zawodu oraz usystematyzowania systemu kształcenia. Dla członków SPiP organizowane są darmowe szkolenia, spotkania, seminaria oraz konferencje interdyscyplinarne. Członkowie stowarzyszenia udzielają się w mediach aby promować zawód Podologa.

Misja

Naszą misją jest rozwój zawodu podiatry i podologa w Polsce. Naszym wspólnym celem jest legislacja tych zawodów w trosce o bezpieczeństwo specjalistów i pacjentów. Celem działalności SPiP jest wspieranie rozwoju podiatrów i podologow.

 • Promowanie zawodu podiatry i podologa
 • Tworzenie bezpiecznej strefy pracy
 • Tworzenie jednolitego systemu edukacji
 • Edukacje i wsparcie pacjentów

Nasza wizja

Edukujemy, wspieramy i pomagamy. Nasi specjaliści oraz przedstawiciele działają na rzecz podiatrów i podologów tworząc najlepszą drogę w kierunku wiedzy i bezpieczeństwa. Staramy się tworzyć bezpieczną i przyjazną przestań dla zawodu podiatry i podologa w świecie zdrowia publicznego i ochrony zdrowia.

 • Edukacja
 • Wsparcie
 • Promocja zawodu
 • Tworzenie zespołów interdyscyplinarnych

Wartości

Najważniejsze wartości dla nas to wiedzą i ciągły rozwój, niesienia dobra - zgody, bezpieczeństwo specjalistów oraz pacjentów. Chęć niesienia pomocy dla całej grupy zawodowej, współpraca z zawodami medycznymi. Tworzenie interdyscyplinarnych zespołów terapeutycznych.

 • Wiedza i rozwój
 • Wsparcie i bezpieczeństwo
 • Wspólnota i przyjaźń
 • Niesienie dobra i pomocy

NASZ ZESPÓŁ

Zespół SPiP składa się z członków zarządu oraz konsultantów. Ludzi pełnych pasji, zaangażowania. Aktywnie działających na rzecz podiatrii i Podologii w ochronie zdrowia. Wspierających specjalistów oraz pacjentów.

Karina Szota
Prezes Zarządu

Konsultant Krajowy SPiP. Promotor i edukator zdrowia, podolog, pedagog, wykładowca akademicki. Twórczyni innowacyjnych autorskich programów edukacyjnych w podologii i podiatrii. Inicjatorka regulacji i tworzenia zawodu podologa i podiatry w Polsce. Aktywnie współuczestniczy w tworzeniu zawodu podologa i podiatry w Polsce

Angelika Szota-Rudnicka
I Wiceprezes zarządu

Promotor i edukator zdrowia spec. dietetyk, pedagog, wykładowca akademicki. Twórczyni autorskich programów edukacji i profilaktyki zdrowia. Konsultant Krajowy SPiP ds. edukacji zdrowotnej. Aktywnie współuczestniczy w tworzeniu zawodu podologa i podiatry w Polsce.

Joanna Sypko-Śnietka
II Wiceprezes zarządu

Konsultant krajowy do spraw podologii Promotor i edukator zdrowia, podolog, pedagog, wykładowca akademicki. Aktywnie współuczestniczy w tworzeniu zawodu podologa i podiatry w Polsce.

Elżbieta Zawadzka
Sekretarz

Specjalista Podolog, Promotor zdrowia, absolwentka Akademii Podologii. Właścicielka gabinetów podologicznych Elpodo w Niderlandach, oraz Polsce. Konultant SPiP w lubelskim.

Justyna Obcieszko
Skarbnik

Absolwentka AP w Katowicach. Członkini i konsultant SPiP. Dyplomowany, praktykujący podolog, promotor zdrowia. Właściciel Centrum Zdrowej Stopy w Tarnowie.

Komisja rewizyjna do spraw punktów
konsultacyjnych i konsultantów

Katarzyna Michalik
Przewodnicąca komisji

Konsultan regionalny SPiP obszaru dolnośląskiego Absolwentka CIBTAC, promotor zdrowia, spec. podolog, tech.sterylizacji medycznej. Właściciel Poradni Podologicznej oraz gabinetu podologicznego.

Izabela Kwella
Zastępca Przewodnicącej komisji

Konsultant regionalny na obszar pomorski. Dyplomowany praktykujący podolog od 2006r. Promotor zdrowia, konsultant SPIP-pomorskie. Absolwentka AP i PZZP w Katowicach.

Chcesz dołączyć do zespołu
doświadczonych podiatrów i podologów?

Wypełnij deklarację i dołącz do nas!

Dołącz do nas